بازاریابی محتوایی چیست؟

بازاریابی محتوایی چیست؟

به تولید و توزیع مقالات، پست های وبلاگ، ویدیو، راهنماهای دستورالعمل وار، تصاویر، اینفوگرافی، پادکست و اساسا هرچیزی که توسط یک شرکت یا ناشر اینترنتی تولید می شود و در اینترنت به اشتراک گذاشته می شود بازاریابی محتوایی می گوییم.

بازاریابی محتوایی را می توان از طریق کانال های متنوع اینترنتی، من جمله کانالهای اجتماعی، ایمیل و جستجو انجام داد (اما بازاریابی محتوایی منحصر به این کانال ها نیست). البته کار ما در Search Engine Watch بیشتر ارائه توصیه و راهنمایی در مورد محتوای مربوط به SEO است.

امروزه محتوا و جستجو کاملا در هم آمیخته اند. اگر همه ابعاد SEO را در حد کمال انجام دهید، اما محتوای باکیفیت تولید نکنید، گوگل هیچ توجهی به شما نخواهد کرد.

محتوای باکیفیت را می توان به روش های مختلفی تعریف کرد، اما اصل اساسی که باید رعایت کنید این است که هر چیزی که تولید می کنید باید یکی از این سه ویژگی را داشته باشد: سرگرم کننده، جالب یا مفید باشد، والبته ارجح این است که هر سه ویژگی را با هم در خود داشته باشد.

در صورتی که محتوای شما مفید یا مرتبط نباشد، این تنها موتورهای جستجو نخواهند بود که شما را نادیده خواهند گرفت، مردم نیز به شما توجهی نخواهند کرد.

در دنیایی که به واسطه فناوری دیجیتال دگرگون شده است، عامل متمایزکننده بین برندها محتوای خوب است. اجازه بدهید راهنمای شما در میان پیچیدگی های رو به رشد بازاریابی محتوایی Search Engine Watch باشد.

انتشار : 22 اسفند 1395
برچسب :

دیدگاه ها

دیدگاه کاربران

    هیچ دیدگاهی در حال حاضر ثبت نشده است.

در خبرنامه عضو شوید و از تخفیفات ویژه بهره مند شوید